ALOE FRESH - Produkty do higieny jamy ustnej z aloesem.

Unikalna formuła oparta w 100% na naturalnych substancjach aktywnych, które codziennie stosowane przyczyniają się do łagodzenia chorób dziąseł i zapobiegają powstawaniu ubytków zębowych, a także przeciwdziałają osadzaniu się płytki bakteryjnej i powstawaniu kamienia nazębnego.

ALOE FRESH - pasty do zębów i płyn do płukania jamy ustnej zawierają naturalny sok z Aloe Vera (hodowany bez użycia pestycydów czy chemicznych nawozów) oraz kombinację naturalnych składników. Wszystkie produkty ALOE FRESH przeznaczone do pielęgnacji i higieny jamy ustnej są wolne od fluoru, parabenów, SLS-ów (Sodium Laureth Sulfate) i SLES-ów (Sodium Laurylate Sulfate), sacharydów, konserwantów i sztucznych barwników. Zarówno pasty do zębów jak i płyn do płukania jamy ustnej przeszły testy alergologiczne i mikrobiologiczne.

Zapoznaj się z naszymi produktami na : http://aloefresh.pl

 

Chcę wiedzieć więcej

Zdrowe zęby przez całe życie - cz. 2: szczoteczki

Czyste zęby to zdrowe zęby, jednak jak je osiągnąć, kiedy jamę ustną człowieka zasiedla nawet 500 gatunków bakterii? Tajemnica zdrowych zębów na całe życie kryje się w zakamarkach, o których często zapominamy. Prawidłowa higiena jamy ustnej uwzględniająca czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to najlepsza ochrona przed nieświeżym oddechem, próchnicą i chorobami dziąseł, które dotyczą już 95% dorosłych.

Anatomia jamy ustnej skazuje ją na bezpośredni kontakt ze światem zewnętrznym, co sprawia, że bakterie chętnie kolonizują tę część ludzkiego organizmu. Obliczono, że w jamie ustnej człowieka znajduje się ponad 100 nisz i zakamarków, w których spokojnie rozmnażać się mogą bakterie. Wilgoć, ciepło oraz stała dostawa węglowodanów stanowią doskonałe warunki do rozwoju flory bakteryjnej, która szczególnie często występuje w przestrzeniach międzyzębowych, na łukach zębowych, na których znajduje się wiele bruzd oraz zagłębień, na powierzchniach żujących a także przy szyjkach. Specyficzne nisze ze specjalną florą bakteryjną stanowią również patologiczne kieszonki zębowe, grzbietowa powierzchnia języka oraz migdałki.

Chcę wiedzieć więcej

Zdrowe zęby przez całe życie - cz. 1: szczoteczki

Szczuje się, że aż 90% pacjentów stomatologicznych myje zęby nieprawidłowo. Zbyt twarde szczoteczki, bardzo krótki czas szczotkowania i zła technika – to trzy najczęściej powtarzane błędy, przez które w gabinetach stomatologicznych nie brakuje osób cierpiących na próchnicę lub zapalenie przyzębia. Prawidłowa higiena jamy ustnej ma ogromną moc – może uchronić nas utraty zębów. Niestety, większość z nas nie wierzy w to, że zwykłe szczotkowanie może ograniczyć wizyty u dentysty do rutynowych kontroli i uchronić nas przed wstawieniem implantów. Przekonaj się, że warto raz na zawsze zerwać ze złymi nawykami i wreszcie nauczyć się prawidłowo myć zęby.

Większość z nas uważa utratę zębów za coś nieuchronnego, coś, na co nie mamy wpływu. Prawda jest inna – utrata zębów nie jest konsekwencją wieku, lecz sposobu, w jaki traktujemy zęby przez całe życie. Właściwa, czyli odpowiedzialna higiena jamy ustnej pozwala się cieszyć zdrowym uśmiechem przez całe życie.
Podstawowym zadaniem szczoteczki do zębów jest usunięcie miękkiej płytki bakteryjnej, czyli nalotu, który odczuwamy językiem już jakiś czas po spożyciu posiłku. Szczotkowaniem rozbijamy strukturę płytki, która pozostawiona na dłuższy czas, staje się przyczyną próchnicy i zapaleń przyzębia. Jak sprawdzić, czy zęby są już czyste? Wystarczy przesunąć językiem po ich powierzchni – jeśli czujemy, że są gładkie, znaczy to, że egzamin z mycia zębów zdaliśmy na piątkę, jeśli gdzieniegdzie czujemy, że są szorstkie – trzeba powtórzyć szczotkowanie i tym razem postarać się bardziej.

Chcę wiedzieć więcej