Szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów - im bardziej miękkie tym lepsze!

Bardzo często szczoteczka do zębów,  jest niewłaściwie dobrana, najczęściej jest za duża, i zbyt twarda. To samo można powiedzieć o często polecanych szczoteczkach średniej twardości tzw. „medium”, które w rzeczywistości są też szczoteczkami twardymi, z nylonowym włosiem które jest bardzo ostre i bardzo niebezpieczne dla zębów i przyzębia.  
 
Należy zwracać uwagę na powierzchnię czyszczącą szczoteczki, włosie szczoteczki, powinno  być miękkie. Idealnymi szczoteczkami są supermiękkie szczoteczki o małej główce lub miękkie szczoteczki jednopęczkowe.
 
Głównym zadaniem szczoteczki do zębów jest usunięcie płytki nazębnej, chodzi o zniszczenie jej struktury tak by uczynić ją niegroźną dla zębów. Codzienne gruntowne usunięcie płytki nazębnej zabezpieczy zęby przed próchnicą i zapobiegnie chorobom dziąseł.

Dla efektywnego i bezpiecznego czyszczenia zębów powstały innowacyjne szczoteczki CUARPROX. Dzięki dużej ilości włókien na małej główce doskonale i gruntownie usuwają płytkę nazębną.

Jedną z cech wyróżniających szczoteczki CURAPROX od innych jest jej włosie. Włosie CUREN, nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wilgoci, dzięki czemu zachowuje swą naturalną delikatność i miękkość. Podczas mycia zębów miękkie, sprężyste włókna doskonale czyszczą powierzchnię zęba, docierając do miejsc wzdłuż linii dziąsła, czyszcząc delikatnie i bardzo skutecznie. Są idealne dla osób ceniących delikatność w pielęgnacji zębów i dziąseł, jako perfekcyjne narzędzie do właściwej, domowej higieny jamy ustnej.