Szczoteczki międzyzębowe

Odpowiedni rozmiar jest podstawą

Przestrzenie międzyzębowe mają różne wielkości, dlatego też CURAPROX oferuje różne rozmiary szczoteczek międzyzębowych. Twój lekarz dentysta lub higienistka stomatologiczna powinni pomóc Ci dobrać odpowiedni rozmiar szczoteczki dla każdej przestrzeni międzyzębowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli szczoteczka będzie zbyt mała, nie będzie w stanie całkowicie oczyścić przestrzeni międzyzębowej, natomiast jeżeli będzie zbyt duża może uszkodzić dziąsło.

Rdzeń szczoteczek międzyzębowych musi być bardzo cienki, natomiast włosie powinno być tak drobne i długie jak tylko to możliwe. Umożliwia to delikatne i bezpieczne wypełnienie przestrzeni między dwoma zębami.

Włosie musi być również bardzo elastyczne, aby mogło w pełni rozwinąć się w przestrzeniach międzyzębowych - czyszcząc zęby perfekcyjnie.

 

Nigdy nie używaj siły czyszcząc przestrzenie szczoteczkami międzyzębowymi. Odpowiedni rozmiar szczoteczek CPS powinien być ustalony przez eksperta.

Tam i z powrotem każdego dnia. To jest zupełnie wystarczające, biorąc pod uwagę jakość szczoteczek CPS prime - okazuje się, że Twoja higiena jamy ustnej to szybkie i łatwe zadanie.

Na samym początku

Nie bądź zaskoczony, kiedy Twoje dziąsła zaczną na samym początku krwawić. To wcale nie oznacza uszkodzenia, za krwawienie odpowiada stan zapalny, który jest ukryty pod stara płytką nazębną. Ta reakcja jest całkowicie normalna w pierwszym tygodniu. Twoja szczoteczka międzyzębowa CPS prime poradzi sobie wkrótce z tym zapaleniem, a krwawienie ustąpi.

Twój sukces

Po tygodniu krwawienie ustąpiło, odnieśliśmy sukces: zapalenie wycofało się - a ryzyko zapalenia przyzębia zostało zażegnane. Jeśli krwawienie utrzymuje się przez pewien czas, należy bezzwłocznie skontaktować się z dentystą.

Sukces oznacza również zniknięcie obrzęku: prawdopodobnie potrzebujesz teraz większego rozmiaru szczoteczki międzyzębowej CPS prime, ponieważ twoja przestrzeń międzyzębowa jest wygojona i stała się nieco większa. Poproś swojego dentystę o pomoc.

Szczegółowe instrukcje

Szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych CURAPROX są łatwe w użyciu. Warto poświęcić czas, aby dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe każdego dnia. Najlepszą porą, aby to zrobić jest wieczór, przed lub po umyciu zębów. To pomoże zapobiec próchnicy, zapaleniom dziąsła lub przyzębia.

1. Szczoteczkę należy umieścić w przestrzeni międzyzębowej ukośnie do dziąsła, a następnie ostrożnie wprowadzić ją do przestrzeni pod kątem, delikatnie wsuwając do środka zębów.

2. Bez wywierania większego nacisku na szczoteczkę, trzymaj uchwyt pod kątem 90° w kierunku zębów.

3. Wprowadź szczoteczkę międzyzębową ostrożnie, a następnie wyciągnij ją - zadanie wykonane!

Użyj nacisku - a nie siły

Samo wprowadzenie szczoteczki międzyzębowej wymaga nieznacznego nacisku, ale nie za dużego. Twoje dziąsła mogą zostać uszkodzone przez nieostrożne użycie szczoteczek międzyzębowych.